פעילויות חינוכיות

מוזמנות ומוזמנים להתרשם ממאגר הפעילויות שלנו,
השאירו לנו פרטים ונחזור בהקדם. 

התכנית מאושרת על ידי משרד החינוך ומוכרת בגפ"ן- מספר התכנית בגפ"ן: 21232

no filter sticker

הרצאות וסדנאות לנוער

מפגש עם נערות ונערים על מנת להעלות מודעות להשפעות של אידיאל היופי על יחסינו לעצמנו ולעיתים אף על בריאותנו ורווחתנו הפיזית והנפשית.

בסדנה ובהרצאה לנוער אנו עוסקות בהעלאת מודעות להשפעות של אידיאל היופי על יחסינו לעצמנו ולעיתים אף על הבריאות והרווחה הנפשית, קבלת כלים להתבוננות ביקורתית על התרבות הקיימת סביב המראה החיצוני ודרכים לחיזוק דימוי גוף חיובי ודימוי עצמי חיובי – אצלי באופן אישי, עבור סביבתי הקרובה ועבור החברה בכלל.

בפרויקט SELFREE  לא סתם בחרנו להתמקד בנוער. מבחינתנו, "הנוער הוא הסיכוי הנצחי לאושר של האנושות" (מרטין בובר). אנו מאמינות שדווקא בגיל הנעורים יש הזדמנות לפתח תודעה ביקורתית, לקרוא תיגר על מה שראוי למרוד בו ולפעול למען עתיד טוב יותר וחברה טובה יותר.

שמחנו להיפגש עם אלפי נערות ונערים מכל רחבי הארץ ונמשיך לפעול על מנת להגיע לכמה שיותר נערות ונערים בישראל.

אנו מציעות מהלך המורכב מהרצאה ולאחריה סדנה. ההרצאה- יכולה להתאים לקבוצה של עשרות עד מאות משתתפים/ות , ללא הפרדה מגדרית. הסדנה, מיועדת לקבוצה קטנה יותר (עד 20) ומתקיימת בהפרדה מגדרית- בנים/בנות. השילוב בין שתיהן מאפשר למידה וחשיפה לנושא מבחינת התופעה החברתית והתרבותית, לצד עיבוד אישי ודיון השתתפותי המאפשר שיח פתוח ודיאלוג.  

ההפרדה המגדרית מחייבת רק בסדנאות בגלל האופי של הפעילות בסדנה. על אף שאנחנו מאמינות שהשיח צריך להתקיים ללא קשר לאבחנה או הפרדה מגדרית, ההפרדה בסדנה מאפשרת מיקוד של הצרכים המאפיינים כל מגדר ומוכחת מחקרית כאפקטיבית.

הסדנאות/הרצאות בנושא דימוי גוף חיובי ודימוי עצמי חיובי מועברות על ידי מנחות שהן פעילות חברתיות מנוסות בתחום עברו הכשרה מקצועית ייעודית בויצו וממשיכות לקבל ליווי וייעוץ מקצועי ואקדמי. מוזמנות להכיר את המנחות שלנו דרך האתר בעמוד 'המובילות שלנו'.

סדנה בנושא דימוי גוף חיובי ודימוי עצמי חיובי

* שיח במעגל במרחב בטוח אודות השפעות אידיאל היופי ועקרונות מנחים לבניית דימוי גוף חיובי יותר ודימוי עצמי חיובי יותר אצלי ואצל אחרות/ים.
* כיתות ז-י"ב מעגלת נערות/מעגל נערים.
* 8-20 משתתפות/ים במעגל.
הרשמו

הרצאה בנושא דימוי גוף חיובי ודימוי עצמי חיובי

* מפגש עם פעיל/ה חברתי/ת בתחום דימוי הגוף והדימוי העצמי - הכרות עם דמות מעוררת השראה.
* כיתות ז-י"ב - נערות/ים.
* 50-500 משתתפות/ים.
הרשמו

סדנה תהליכית לקבוצה

סדנה תהליכית כשמה כן היא- מאפשרת לקיים תהליך חינוכי, מעמיק ומקיף, כולל האפשרות לבנות קשר אישי וקבוצתי משמעותי סביב נושאי התוכן הספציפיים. דרך יצירת המרחב הבטוח הקבוצתי הנבנה לאורך התהליך בהובלת אחת מהמובילות שלנו, שהן בעצמן מודל לחיקוי ולהשראה, נגיע להישגים משמעותיים מבחינת התובנות בנוגע לעצמי, בנוגע לאחרות/ים ולחברה בכלל.
הסדנה המלאה בנויה מ- 3-8 מפגשים ומיועדת לקבוצה של בין 8-20. אנו ממליצות לקיים את התהליך בהפרדה מגדרית אך ניתן לבחון מקרה ספציפי של קבוצה ללא הפרדה מגדרית.
כל אחד מהמפגשים מתמקד בנושא תוכן ספציפי ומעובר בדרך אינטראקטיבית ומעודדת השתתפות ויצירתיות. מבין הנושאים שנעסוק בהם: איך מנווטות בעולם הרשתות החברתיות, מה בריא לי?, מה הקשר בין הזהות שלי לדימוי העצמי שלי, דימוי גוף ודימוי עצמי בגיל ההתבגרות, השפעת קבוצת השווים על דימוי גוף ודימוי עצמי ועוד. התכנית המלאה מאפשרת יצירת פרויקט של הקבוצה העוסק בנושא דימוי גוף בהנחיית המובילות
שלנו.

take a selfree sticker
אחותי את הורסת סטיקר

הרצאות SELFREE לאנשי ונשות חינוך/הדרכה

המחנכת/המדריכה עלולה לעמוד מול נושא דימוי הגוף האישי של תלמידותיה/חניכותיה ולהרגיש שהיא עומדת בצומת מסובכת ולא בטוחה לאן לפנות. הרי זה נושא לטיפול היועצת/הפסיכולוגית/ההורה ואולי בכלל מאמנת הכושר או התזונאית. לא רק זה, יש מסביבנו כוחות אדירים כלכליים וחברתיים, שמשפיעים על המתבגרים/ות ואף מזיקים לדימוי הגוף ולדימוי העצמי שלהם. אנחנו בפרויקט SELFREE מאמינות שיש לך תפקיד דרמטי וייחודי ביכולת להגביר אצל המתבגרים/ות מודעות ולטפח אצלם מיומנויות ומסוגלות לחולל שינוי, הן ברמה האישית והן ברמה החברתית.

אנחנו מציעות סדרה של שלוש הרצאות בעלות שלושה דגשים שונים:

הרצאה 1:
דימוי גוף בגיל הנעורים- אתגרים והזדמנויות בעולם החינוך

מהו דימוי גוף? ואיך הוא קשור לדימוי עצמי? מהו מצב דימוי הגוף של נערות ונערים בישראל? מה משפיע על דימוי הגוף? מהו המקור? מהו תפקיד החינוך במפגש שלו עם עולמות דימוי הגוף והדימוי העצמי? מהם הכלים הבסיסיים שיתמכו חיזוק חיובי של דימוי גוף ודימוי עצמי?
הרשמו

הרצאה 2:
תפקידנו בחינוך לבריאות במאה ה-21: דימוי גוף בריא ודימוי עצמי בריא בגיל הנעורים

איך מחנכים לבריאות? מה תפקידנו כאנשי חינוך כלפי קידום בריאות? מהו אורח חיים בריא ואיך מנווטים בתוך עולם הדיאטות, הכושר, התזונה והספורט של המאה ה-21? מה הם העקרונות המנחים לבניית סביבה חינוכית בריאה ומיטיבה עבור המתבגר/ת?
הרשמו

הרצאה 3:
ההשפעות על דימוי הגוף והדימוי העצמי בגיל הנעורים

באילו אופנים הרשתות החברתיות משפיעות ומעצבות את דימוי הגוף והדימוי העצמי של מתבגרים/ות? אילו כלים עומדים לרשותנו על מנת לבנות אמון עם מתבגרים/ות ולפתח אצלם כלים להשתתפות ביקורתית ברשתות החברתיות ובכלל? איך ניתן להשתמש ברשתות החברתיות על מנת לחזק דימוי גוף חיובי ודימוי עצמי חיובי?
הרשמו

בהרצאות לאנשי ונשות חינוך/הדרכה אנחנו מתחילות מההבנה שיש כאן סוגיה חברתית כללית ומכאן שלחינוך יש תפקיד מהותי. מתוך אמונה כי מתבגרים/ות הם שותפים/ות לאפשרות לכונן עתיד טוב יותר וחברה טובה יותר, נלמד בהרצאות כיצד נכון לכונן שיח מיטיב עם מתבגרים/ות בנושא ונלמד כיצד להעניק להם כלים שיסייעו להם לחזק דימוי גוף חיובי ודימוי עצמי חיובי, הן ברמה האישית והן ברמה החברתית- דרך יצירת סביבה בטוחה ומשחררת. כמו כן, ניגע במורכבות שיש בהשפעה האדירה שיש לדימוי הגוף והדימוי העצמי של הדמויות החינוכיות בעצמן על המתבגרים/ות ונזמין להתבוננות אישית פנימית ככלי מעצים עבור המחנכ.ת/המדריכ.ה הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית.

הרצאות SELFREE להורים

ההורה הוא דמות מרכזית ומשמעותית בחייו של המתבגר/ת. כן, גם כשנדמה לנו שבגיל ההתבגרות זה משתנה. לכן, מבחינתנו בפרויקט SELFREE ההורים הם שותפים ושותפות שלנו לשינוי החברתי והאישי שאנחנו מבקשות ליצור.
בהרצאות להורים נבקש לעבור דרך השאלות: ממה מושפעים דימוי הגוף ודימוי עצמי אצל מתבגרים/ות? כיצד דימוי הגוף שלי והדימוי העצמי שלי כהורה מעצב את דימוי הגוף של ילדי? איך מדברים על זה איתו/ה? כיצד המרדנות וההתנגדות של גיל הנעורים יכולה לסייע ולהגביר את האפשרות להתנגד לאידיאל היופי ולסטנדרטים שהוא מציב?

אנחנו מציעות סדרה של שלוש הרצאות בעלות שלושה דגשים שונים:

הרצאה 1:
דימוי גוף ודימוי עצמי בגיל הנעורים- מאפיינים, אתגרים וכלים רלוונטיים לתמיכה ולחיזוק חיובי

מהו דימוי גוף? ואיך הוא קשור לדימוי עצמי? מהו מצב דימוי הגוף של נערות ונערים בישראל? מה משפיע על דימוי הגוף? מהו המקור? מהם הכלים הבסיסיים שיתמכו חיזוק חיובי של דימוי גוף ודימוי עצמי?
הרשמו

הרצאה 2:
הורות מקדמת אורח חיים בריא - דימוי גוף בריא ודימוי עצמי בריא בגיל הנעורים ובכלל

מהו אורח חיים בריא ואיך מנווטים בתוך עולם הדיאטות, הכושר, התזונה והספורט של המאה ה-21? מה הם העקרונות המנחים לבניית סביבה חינוכית בריאה ומיטיבה עבור המתבגר/ת?
הרשמו

הרצאה 3:
הורות בעידן היפר- דיגיטלי- ההשפעות על דימוי הגוף והדימוי העצמי בגיל הנעורים

באילו אופנים הרשתות החברתיות משפיעות ומעצבות את דימוי הגוף והדימוי העצמי של מתבגרים/ות? אילו כלים עומדים לרשותנו על מנת לבנות אמון עם מתבגרים/ות ולפתח אצלם כלים להשתתפות ביקורתית ברשתות החברתיות ובכלל? איך ניתן להשתמש ברשתות החברתיות על מנת לחזק דימוי גוף חיובי ודימוי עצמי חיובי?
הרשמו

להיות הורים למתבגרים/ות זו משימה מאתגרת ותמיד הייתה. התקופה הזו מתאפיינת פעמים רבות בבחינה מחודשת של הקשר בין ההורה לילד/ה המהווה חלק בלתי נפרד מתהליך ההתבגרות עצמו וגיבוש הזהות והדימוי העצמי של המתבגר/ת. כשמדובר בדימוי גוף בפרט ובדימוי עצמי בכלל, יש להורים תפקיד חשוב הן בזיהוי נורות אדומות היכולות להעיד על מצוקה או בעיה שדורשת טיפול והן בהיבט של חיזוק חיובי וטיפוח מיטיב.

ההרצאה להורים מבקשת להעלות מודעות להשפעות של אידיאל היופי ותרבות המראה ברמה החברתית והאישית, בדגש על חווית ההתבגרות במאה ה-21. יותר מהכל, נרצה להעניק להורים נקודת מבט וכלים שיוכלו לסייע להם להיות דמות תומכת בתהליך החיזוק והטיפוח של דימוי גוף חיובי ודימוי עצמי חיובי אצל ילדיהם. כל זאת, מתוך ההבנה שבמידה רבה ההשפעה הגדולה ביותר שיש לנו על ילדינו נובעת דווקא מההתנהגות והאמירות שלנו כלפי עצמנו- כלפי המראה שלנו והגוף שלנו.

ההרצאות להורים הן חינוכיות ולא טיפוליות. נתמקד בכלים למניעת סיכון ולחיזוק חיובי של דימוי גוף ודימוי עצמי בריאים יותר ומיטיבים יותר.

you are beautiful sticker
dear me i love you sticker

פאנל SELFREE- קידום דימוי גוף חיובי

הפאנל הוא הזדמנות להיחשף לקבוצת המובילות של פרויקט SELFREE  בשיח פתוח ומגוון המוקדש לשאלת העל: כיצד מקדמים דימוי גוף חיובי ודימוי עצמי חיובי? או במילים אחרות- אם רבים ורבות מאיתנו מרגישים ומרגישות לא טוב לגבי המראה שלנו- והרצפה היא זו שעקומה- איך נוכל לשנות אותה? איך מתקדמות לעבר חזון של חברה בה נרגיש אחרת?
כל אחת מחברות הקבוצה מגיעה מתחום מקצועי אחר ומעולם תוכן ייחודי ויחד, דרך ההכרות עם כל אחת מהן ועם העשייה המשותפת שלהן כקבוצה, מתקבלת פרספקטיבה רב תחומית, מקיפה ועכשווית על נושא דימוי הגוף.

בתהליך הזמנת פאנל תוכלו למקד את הסוגיות והשאלות שתרצו להעלות לדיון. פאנל יתאים לשלוש עד שש חברות קבוצה, תלוי בצרכים שלכן.

דואט SELFREE – הרצאות בזוג

בנוסף לפאנל, אנו מציעות אפשרות של הרצאות בזוג. ההרצאות בזוג מאפשרות חשיפה ליותר מאחת מהמובילות מצד אחד ומצד שני העמקה בסוגיות ייחודיות שמאפיינות את הקשר בין כל אחת מבנות הזוג בדואט הספציפי.

לינה ומעין -
איך לבנות מערכת יחסים מיטיבה עם הגוף שלי

בין התהליך האישי של מעין כאקטיביסטית גוף לנקודת המבט המקצועית של לינה כדיאטנית ומאמנת כושר- היחס לאכילה, לתזונה, לספורט ולבריאות באופן כללי.
הרשמו

נועה וללי -
מרחב בטוח לטיפוח של בריאות גופנית ונפשית

גישה של נועה כמאמנת כושר הוליסטית בחיבור לעשייה של ללי בקידום קהילות רשת לחיזוק דימוי גוף ודימוי עצמי חיוביים בגישת המרחב הבטוח.
הרשמו

גיל ורוני -
ברית וחברות לקידום דימוי גוף חיובי

סיפור הברית והשותפות בין גיל לרוני וכיצד היא מאפשרת להן לטפח את היחס האישי לעצמן ולעשות זאת עבור אחרות ואחרים. איך יחסי כוחות חברתיים ומגדריים משפיעים על דימוי הגוף ועל הדימוי העצמי שלנו ואיך ברית וחברות בין נשים יכולות לחולל שינוי.
הרשמו
you are beautiful sticker

הצטרפו אלינו לדרך

בחרו את התוכנית המתאימה עבורכם

    בודק...